Blog Yazılarım

Ortaköy Banyan’da Bir Gün

2014 yılının en keyifli projelerinden biri, Banyan Restaurant için ürettiğimiz yemek setleriydi. Her bir çanak, her bir sushi seti, birbirinden farklı desenlerde, tek tek elde boyandı. Desenleri tasarlarken, Asya çizgilerine sadık kaldık, Asya ve thai kültürüne dokunmak da bizim için yeni bir deneyimdi. Atölyede, 1 ay süren biçim ve renk denemelerimizin ardından, 1,5 ay kadar üretim sürecimiz devam etti. Çok az sayıda kalıp kullandık, parçaların özgünlüğünü saklamak için olabildiğince elde şekillendirmeyi tercih ettik.Setlerimizin, restaurant misafirleri ile buluşmasından yaklaşık 10 ay sonra, web sitesinde ve sosyal medya hesaplarımda sıkça fotoğrafları ile tanıdığınız, her bir parçama gözüyle bir parça daha değer katan, can arkadaşım Derya Turgut ile Banyan Restaurant’ı ziyaret ettik. Sevgili Aslı Hanım’ın nazik misafirperverliğinde, muhteşem Ortaköy manzarasında, hem onlarca fotoğraf karesi, hem de doyamadığımız lezzetlerle dolu bir gün geçirdik.İşte sevgili Derya’nın objektifinden Banyan Restaurant için hazırladığımız setler..

banyan_web-0002web2banyan_web-0026web3banyan_web-0038

Blog Yazılarım, Genel

Masal Koleksiyonu

Gümüş çalışmaya ilk “Masal” Koleksiyonumla başlamıştım. Koleksiyon her geçen gün yenileri eklenerek gelişiyor. Şaşkın Martı, Gözünü Balık Hırsı Bürümüş Kedi, Peri Ailesi … Hepsi benim masallarım, hepsi bu koleksiyonda.. 

fotoğraf-1 fotoğraf fotoğraf 3 fotoğraf 1

Blog Yazılarım, Genel

Güneşten Takılar

Kışın ortasında da yazı yaşamak mümkün.. Biraz renk herkese iyi gelmez mi.. İşte benim renkli formülüm.. 🙂 Porselen yüzüklerin yeni renk ve modellerini Hande Bilten Atölye ve İstanbul Modern Mağaza’da bulabilirsiniz..son1